Biblioteka
w Giżycku

MATERIAŁY - WSPARCIE UCZNIÓW PO PANDEMII

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – zajęcia online dla uczniów klas 1-3

Główny Inspektorat Transportu Drogowego od wielu lat realizuje w placówkach oświatowych projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Zajęcia w formie bezpośrednich spotkań oraz narzędzia edukacyjne zostały dostosowane do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Głównym celem projektu jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz promowanie przestrzegania zasad BRD, a w konsekwencji ochrona najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Książki biblioterapeutyczne

Patroni 2021 roku Materiały o Baczyńskim, Lemie, Norwidzie, Różewiczu, Wyszyńskim i Konstytucji 3 Maja

A.A. Milne "Chatka Puchatka"

18 stycznia Dzień Kubusia Puchatka.

W 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) i otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Na początku realizacji projektu przeprowadzono sondaż czytelniczy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Miał on na celu skonsultowanie planowanego wyboru i zakupu pozycji do biblioteki. Uwzględniono w nim potrzeby uczniów ze specjalnymi potrzebami. Zakupione zostały lektury(nowe wydania), literatura popularnonaukowa, reportaże oraz nowości z literatury pięknej obejmujące najbardziej popularne gatunki tj. powieści obyczajowe, przygodowe, historyczne i fantastykę. W szkolnych zbiorach znalazły się również audiobooki.

CAŁKOWITY KOSZT PROGRAMU: 15.000 zł

Liczba zakupionych książek: 788        Liczna zakupionych audiobooków: 71

e-Polak potrafi! Zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci

Polona – polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących

Ninateka – platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

Z albumu Dziadka – historia Józefa Piłsudskiego

Biblioteka

MASZ CIEKAWY POMYSŁ, POTRZEBUJESZ POMOCY W WYSZUKANIU ULUBIONEGO TYTUŁU KSIĄŻKI, SZUKASZ CIEKAWYCH WYDARZEŃ NAPISZ.  CZEKAM NA WASZE MAILE.

Elżbieta Brant- nauczyciel bibliotekarz

Zapraszam do kontaktu!